O firmie

W województwie kujawsko-pomorskim, 20 km na południowy wschód od Grudziądza, nad jeziorem Zamkowym leży miasteczko Łasin, zamieszkałe przez 3 tysiące mieszkańców.
Na mapie przemysłowej Polski Łasin zasłynął jako producent beczek stalowych. Prekursorem produkcji beczek stalowych była Spółdzielnia Usług Rolniczych i Mechanicznych w Łasinie, która rozpoczęła produkcję w lutym 1993 roku. W wyniku restrukturyzacji w marcu 1995 roku powstała nowa firma pod nazwą Wytwórnia Opakowań Blaszanych „BECZKOPOL” Sp. z o.o., która przejęła produkcję beczek stalowych od swojego poprzednika i rozwinęła ją.

Wychodząc na przeciw potrzebom naszych odbiorców firma oferuje wiele różnorodnych produktów, między innymi:

  • Beczki stalowe z wiekiem niezdejmowanym o pojemności od 20 dm³ do 65 dm³ wykonane z blachy o grubości od 0,4 mm  do 0,6 mm
  • Beczki stalowe z wiekiem niezdejmowanym o pojemności od 208 dm³ do 250 dm³ wykonane z blachy o grubości od 0,7mm do 1,2 mm
  • Beczi stalowe z wiekiem zdejmowanym i pierścieniem zaciskowym o pojemności od 210 dm³ do 250 dm³ wykonane z blachy o grubości od 0,7 mm do 1,2 mm
  • Beczki stalowe stożkowe z wiekiem zdejmowanym i pierścieniem zaciskowym o pojemności od 30 dm³ do 65 dm³ wykonane z blachy o grubości od 0,5 mm do 0,6 mm
  • Ponadto dla wielu producentów opakowań produkujemy pierścienie zaciskowe do beczek stalowych, paździerzowych oraz plastikowych

Nasze beczki wykonujemy z blachy czarnej, które są malowane farbami wodorozcieńczalnymi w dowolnie wybranym przez Klienta kolorze z możliwością nanoszenia znaków firmowych, logo etc.

Wszystkie produkowane beczki posiadają certyfikaty UN i są przeznaczone do pakowania, przechowywania i transportu materiałów niebezpiecznych zgodnie z obowiązującymi międzynarodowymi przepisami ADR, RID, IMDG-Code i IATA-DGR.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Odbiorców rozwinęliśmy dobrą sieć logistyczną tak by, każdy Odbiorca miał pewność, że jego potrzeby będą zrealizowane na czas. Wszystkie nasze działania w tym zakresie opierają się na zasadzie „Just in time” by Klient był pewien, że nasz serwis pod tym względem jest najlepszy.

Spółka swój sukces zawdzięcza młodej i energicznej załodze, oraz dzięki unikalnemu podejściu do klienta. Wizją „Beczkopol”-u jest stworzenie przedsiębiorstwa produkcyjnego światowej klasy, w celu zaspokojenia opakowaniowych potrzeb jego Klientów. Chcemy być postrzegani, jako preferowany partner w świadczeniu kompleksowych usług, w tym i doradztwa technicznego dla użytkowników beczek stalowych. Pragniemy również być przyjacielem środowiska oraz utrzymywać wzrost i dochodowość naszego przedsiębiorstwa. Dla spełnienia naszej wizji robimy oraz zrobiliśmy już wiele.

Firma nasza w 2002 roku wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą EN ISO 9001:2000. Uważamy, że sukces działań projakościowych zależy od wysiłku i zaangażowania całej załogi. Poprzez ciągłe doskonalenie jakości wzmacniamy zaufanie naszych Klientów i tworzymy wewnętrzną siłę firmy.

Przyszłość firmy zależy od rozwijania kultury jakościowej, która jest podstawą tożsamości firmy, źródłem rozwoju, budulcem odpowiedniego wizerunku w oczach Klientów. Jakość to jeden z ważnych czynników wpływających na efektywność i konkurencyjność – naszym credo jest: „Róbmy jeszcze lepiej to, co dziś już robimy perfekcyjnie„.

Pomimo stosunkowo niedługiego czasu działania spółka nasza osiągnęła wiele sukcesów. Jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęliśmy produkcję beczek stalowych z wiekiem niezdejmowanym o pojemności 216,5 dm³ do pakowania materiałów niebezpiecznych grupy zagrożenia X. Beczka ta otrzymała pierwszą nagrodę na Międzynarodowych Targach Opakowaniowych Oprex w Katowicach w 1995 r. W 1999 roku Prezes Spółki Jan Jagos uzyskał tytuł najlepszego przedsiębiorcy w plebiscycie „Przedsiębiorca Pomorza i Kujaw”. Ostatnim naszym osiągnięciem było uzyskanie nagrody, za beczkę stalową z wiekiem niezdejmowanym o pojemności 30 dm³, w grupie opakowań do transportu materiałów niebezpiecznych w konkursie „PakStar 2002” organizowanego na poznańskich targach Taropak 2002.

Ze względu na ilości sprzedanych beczek stalowych nasza firma posiada znaczący udział w sprzedaży na rynku Polskim, potwierdzając tym słuszność przyjętej strategii i podejścia do potrzeb Odbiorców. Głównymi Odbiorcami w sektorze olejowym są: Orlen Oil Kraków, Grupa Lotos Gdańsk, Total Warszawa, Fuchs Gliwice, Tedex Oil Tomaszów Mazowiecki. Nasze wyroby dostarczamy również do wielu zakładów chemicznych np.: PPG Cieszyn, Akzo Nobel Pilawa, Zakłady Chemiczne Organika Nowa Sarzyna, TBD Dębica, Sun Chemical Marki.

Produkowane beczki stalowe sprzedajmy także do wielu krajów europejskich m.in. Niemiec, Litwy, Łotwy, Szwecji, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Czech i Austrii.

Nasze wyroby są obecne na wielu imprezach targowych odbywających się w Polsce i za granicą, gdzie cieszą się dużym zainteresowaniem wielu Klientów.

Pomimo tych bezspornych osiągnięć ciągle odczuwamy niedosyt i co dzień zadajemy sobie pytanie, co jeszcze możemy zrobić, aby usatysfakcjonować Naszych obecnych i przyszłych Klientów.